Jack – Eco Stretch – Mørkegrå

1.000,00kr.

Ryd

Habitbukser - Lavtaljede og Højtaljede

Kom i mål!
Str.TaljeHofteLårviddeKnæ viddeBenlængde
4480 cm99 cm29.5 cm21 cm101 cm
4683 cm102 cm31 cm22 cm102 cm
4888 cm106 cm32 cm22.5 cm103 cm
5090 cm110 cm33 cm23.5 cm104 cm
5294 cm113 cm34.5 cm24.5 cm105.5 cm
5498 cm116 cm35.5 cm25.5 cm 108.5 cm
56102 cm120 cm36 cm26 cm110 cm
Højtaljede-----
4479 cm101 cm30 cm21.5 cm105 cm
4682 cm104 cm31.5 cm22.5 cm106 cm
4887 cm108 cm32.5 cm23 cm107 cm
5089 cm112 cm33.5 cm24 cm108 cm
5293 cm115 cm35 cm25 cm109 cm
5499 cm118 cm36 cm26 cm110 cm

DESIGN
• Stiplet Gummi indlægsmateriale i linningen, så skjorten bliver hvor den skal
• To paspolerede bag lommer med knap
• To skrålommer på siden
• Bredere benvidde

MATERIALE
• 64% Polyester,
34% Viskose, 2% Elastan

• Slidstærk til hverdagsbrug

TILRETTET UD FRA DINE MÅL
Læs mere om det her

RÅD OM PLEJE
• Kun kemisk rensning

Modellen er 183cm høj og bær en str. 46 med stil

Bukserne er designet med et opslag i foden, bredere fodvidde og højtaljede.
Metervaren som bukserne er lavet i, er vævet i 100% genanvendt polyester og viscose. Miroglio som er producenten af metervaren, har lavet en øko kollektion, som består af 100% genanvendte tekstiler. Metervarerne fra denne kollektion er vævet så luksuriøst, at man nærmest ikke kan mærke og se forskellen fra det kunstigt fremstillede materiale, til en 100% uld kvalitet. 

Størrelse

, , , , , ,

Jack Habitbukser

Kom i mål!
Str.4446485052545658
Talje8084889296100104108
Hofte102,4106109,6113,2116,8120,4124127,6
Lårvidde6365676971737577
Fodvidde41,24242,843,644,445,24646,8
Benlængde103,5106108,5110112113,5115116,5