Jack Habitbukser

Fra: 1.400,00kr.

Buksen er stadig af klassisk udseende, men med lidt mere vidde og opslag på bukserne.
Den er perfekt til dig som går efter et lidt mere casual look, men stadig holder det lækkert og pænt.
Buksen er det perfekte alternativ til chinoen, som nemt bliver kryllet og ikke så pæn at se på.
Kombinér disse bukser med enten en kortærmet skjorte eller en sweater og nogle pæne sko.

Højtaljede habitbukser med paspolerede baglommer.
Man får et skarpt look til både fest og hverdag.

Vælg helt selv metervaren og farven, læs mere HER.

DESIGN
• Stiplet Gummi indlægsmateriale i linningen, så skjorten bliver hvor den skal
• To paspolerede baglommer med knap
• To skrålommer på siden
• Påsyet knapper på til seler

MATERIALE
• Vælg mellem vores forskellige metervarer, klassisk uld, stretch og uld/stretch blandinger, fra diverse steder i verden.

RÅD OM PLEJE
• Kun kemisk rensning

Jack Habitbukser

Kom i mål!
Str.4446485052545658
Talje8084889296100104108
Hofte102,4106109,6113,2116,8120,4124127,6
Lårvidde6365676971737577
Fodvidde41,24242,843,644,445,24646,8
Benlængde103,5106108,5110112113,5115116,5
Kategori: